Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Bilgisayar ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte iş olanakları ve kazanç yöntemleri de buna paralel olarak sayı olarak artış göstermeye başladı. Günümüzde internet üzerinden işlere ilgi, hızla artmakta ve bu alanda sunulan internet üzerinden iş fırsatları da çeşitlenmektedir. Her ne kadar çok yüksek meblağlarda olmasa da rahat para kazanma imkânı olması ve esnek çalışma saatleri, internet üzerinden para kazanmayı popüler hale getirmektedir.

İnternet üzerinden yapılabilecek işlerden en çok tercih edilenlerden bazıları;

 • Anket doldurmak,
 • Makale yazmak,
 • Blog yazmak,
 • Veri girmek,
 • Çeviri yapmaktır.
 • Youtube’dan para kazanmak.

Bu işlerden anket doldurarak para kazanmak, içlerinde en kolay olanı ve ekstra yaratıcılık gerektirmeyenidir. Sokaklarda, caddelerde, dükkânlarda veya evlerde yüz yüze yapılmasına alışık olduğumuz klasik anket doldurma yöntemi günümüzde her bir alanda olduğu gibi değişime uğramış ve internet siteleri üzerinden gerçekleştirilmeye başlamıştır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar yoldan geçen insanları durdurup ankete dâhil etmeye çalışan anketörlerin yerini günümüzde bilgisayar ortamında katılıma davet eden siteler aldı.

Araştırma şirketleri, insanları anket doldurmaya teşvik etmek ve harcadıkları zamanları cazip hale getirmek için bunu bir internetten para kazanmayı bir fırsat olarak sunmaya başladılar. Kişilere doldurttukları her anket başına karşılık belli bir ücret vererek anket doldurma faaliyetini para kazandıran bir iş haline getirdiler.

Dünya genelinde milyonlarca insan hemen her gün kullanmış olduğu veya bilgisi dahilinde olan hemen her çeşit ürün hakkında görüş bildirmekte olup, düşünce ve bilgisine başvurulan insanlara ulaşan araştırma şirketleri insanlara ödeme yapıyor. Böylelikle popülerliği artan anket doldurmak insanlara cazip geliyor.

Anket Doldurmanın Avantajları

İnternet üzerinden para kazanma yollarından birisi olan anket doldurarak para kazanmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kişi, istediği yerden, istediği zaman internet aracılığıyla anket doldurabilir.
 • Anket doldurmanın herhangi bir maliyeti olmadığı gibi, kişiye yaptığı anket başına ek gelir imkânı sağlar, kişi, istediği kadar anket sitesine üye olup kazancını arttırabilir.
 • Anket doldurmak, belli bir eğitim, bilgi, beceri veya deneyim gerektirmez.
 • Kişi, istemediği veya konusundan hoşlanmadığı ankete katılmak zorunda değildir.
 • Kişi, hali hazırda çalıştığı bir işi olsa da veya okul hayatında da boş zamanlarını değerlendirmek adına ek iş olarak rahatlıkla zaman ayırabilir.

Anket doldurarak para kazanmanın haricinde yine internet başında geçirilen zamanı değerlendirmek adına youtube üzerinden para kazanma konusuna değinelim:

Kişi, youtube’dan üyelik alıp kanal açarak çekmiş olduğu videoları bu kanala yükler. Videonun seyredilme sayısı arttıkça ve videolara eklenen reklamlar her tıklandığında gelir elde edilmektedir. Videoların her bin kişi tarafından izlenmesi kişiye 1 TL ile 10 TL arasında para kazandırır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.